HAKI HOLOWNICZE

- DOSTAWA W 24H
PolskiAngielski
wyszukiwanie zaawansowane
» » Czy hak holowniczy musi być wbity w dowodzie rejestracyjnym?

Kategorie

Producenci

Kontakt firmy

 • Falveo Mariusz Kochanik
  ul. Świątnicka 5
  32-031 Mogilany
  NIP: 944-217-45-46
 • E-mail:sklep@falveo.pl
 • TelefonSKLEP 790-303-550 (Mariusz)
 • Godziny działania sklepuPoniedziałek - Piątek: 9:00 - 17:00
  Sobota: 9:00 - 14:00
  Niedziela - nieczynne

  (Odbiór osobisty w Mogilanach po wcześniejszym kontakcie telefonicznym)

Czy hak holowniczy musi być wbity w dowodzie rejestracyjnym?

Data dodania: 16-01-2018
Zastanawiasz się czy hak holowniczy musi być wbity w dowodzie rejestracyjnym? Odpowiadamy, że bezwzględnie TAK. Rejestracja i wpis w dowodzie rejestracyjnym jest konieczny aby można było legalnie użytkować hak holowniczy na europejskich drogach.


Hak holowniczy to niezwykłe udogodnienie dla każdego kierowcy, znacznie ułatwia życie, szczególnie osobom, które dużo podróżują i wożą dużo rzeczy czy towarów. Decydując się na zamontowanie do samochodu haka holowniczego, prędzej czy później musimy się zastanowić nad jego legalizacją.

Czy hak holowniczy musi być wbity w dowód rejestracyjny?

Każdy samochód, w którym została zamontowany niefabrycznie hak holowniczy musi posiadać odpowiednią adnotację w dowodzie rejestracyjnym. Pieczątka lub wpis dotyczący haka w dowodzie rejestracyjnym jest potwierdzeniem pozytywnego przejścia badań technicznych w Stacji Kontroli Pojazdów oraz posiadania wszystkich wymaganych elementów i dokumentów, a przede wszystkim homologacji europejskiej. Wybór haka holowniczego, jego montaż oraz przeprowadzone badanie techniczne w Stacji Kontroli Pojazdów to trzy pierwsze kroki na drodze do zalegalizowania posiadanego haka holowniczego. Najważniejszym przystankiem jest Wydział Komunikacji i uzyskanie formalnego pozwolenia na eksploatację zamontowanego haka.

Hak holowniczy - Wpis w dowodzie rejestracyjnym

Hak holowniczy wbity w dowodzie rejestracyjnym - Falveo.plAby uzyskać wpis w dowodzie rejestracyjnym konieczne jest wypełnienie wniosku o wpisanie adnotacji w dowodzie rejestracyjnym oraz przedłożenie wszystkich wymaganych dokumentów dotyczących naszego haka holowniczego. Więcej o całej procedurze rejestracji i wymaganych dokumentach pisaliśmy w poradniku: Jak zarejestrować hak holowniczy? Rejestracja krok po kroku i wymagane dokumenty.

Po przejściu tych wszystkich formalności i po sprawdzeniu czy nasz hak holowniczy spełnia wszystkie wymogi, urzędnik wbija nam w dowód rejestracyjny hak holowniczy.

Zdarza się również bardzo często, że niektóre używane haki holownicze nie posiadają tabliczki znamionowej – wtedy z punktu widzenia prawa, wpis do dowodu takiego haka jest niemożliwy. Rozwiązaniem tego problemu jest uzyskanie tabliczki znamionowej zastępczej i dopiero po jej uzyskaniu możemy się ponownie starać o wbicie haka w dowodzie rejestracyjnym.

Jaki hak holowniczy kupić do naszego samochodu?

Decydując się na montaż haka holowniczego powinniśmy zdecydować się produkt nowy. Fabrycznie nowy hak holowniczy posiada już odpowiednią homologację, nie jest w żaden sposób uszkodzony oraz posiada 24-miesięczną gwarancję producenta. Dodatkowo mamy stuprocentową pewność, że zakupiony hak holowniczy będzie pasował idealnie do naszego modelu samochodu.

Dzięki temu mamy gwarancję, że nasz hak pozytywnie przejdzie badanie techniczne w Stacji Kontroli Pojazdów, a rejestracja haka w Wydziale Komunikacji będzie jedynie formalnością.


Firma Falveo jest wieloletnim dystrybutorem haków holowniczych. Posiadamy w swojej ofercie haki renomowanych producentów takich jak: CTD, HAK-POL BIZUB czy HAK-POL IMIOŁA. Oprócz tego Nasza firma współpracuje również z producentami haków holowniczych specjalizujących się przede wszystkim w hakach półautomatycznych i automatycznych - STEINHOF i AUTO-HAK SŁUPSK. Mamy na swoim koncie również wiele profesjonalnie wykonanych montaży haków w bardzo wielu różnych modelach samochodów. Korzystając z naszej oferty macie Państwo gwarancję otrzymania najwyższej jakości towaru, posiadającego europejską homologację i wszystkie niezbędne dokumenty.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl