HAKI HOLOWNICZE

- DOSTAWA W 24H
PolskiAngielski
wyszukiwanie zaawansowane
» » Używany hak holowniczy – Rejestracja i przepisy czyli legalizacja używanego haka

Kategorie

Producenci

Kontakt firmy

 • Falveo Mariusz Kochanik
  ul. Świątnicka 5
  32-031 Mogilany
  NIP: 944-217-45-46
 • E-mail:sklep@falveo.pl
 • TelefonSKLEP 790-303-550 (Mariusz)
 • Godziny działania sklepuPoniedziałek - Piątek: 9:00 - 17:00
  Sobota: 9:00 - 14:00
  Niedziela - nieczynne

  (Odbiór osobisty w Mogilanach po wcześniejszym kontakcie telefonicznym)

Używany hak holowniczy – Rejestracja i przepisy czyli legalizacja używanego haka

Data dodania: 30-01-2018
Czy inwestycja w używany hak holowniczy będzie dobrym wyborem? Używane haki holownicze mogą pochodzić z niepewnych źródeł, często zagranicznych dlatego rejestracja takiego haka może być problematyczna. Sprawdź najnowsze przepisy dotyczące używanych haków holowniczych.


Niektórzy kierowcy, którzy potrzebują haka holowniczego, decydują się na zakup używanego egzemplarza. Dzięki temu mogą oni zaoszczędzić pieniądze. Czy jednak warto jest oszczędzać w ten sposób? Jak w takim wypadku wygląda legalizacja używanego haka?

Cechy używanego haka holowniczego

Używany hak holowniczy - legalizacja używanego haka holowniczegoRynek używanych części samochodowych jest w Polsce bardzo duży. Także jeśli chodzi o haki holownicze, używane egzemplarze łatwo znaleźć na giełdach czy aukcjach w internecie. Niestety - mają one pewne wady. Często są one niekompletne, a znalezienie np. odpowiednich śrub, których brakuje, może być ciężkie. Kupując używany hak holowniczy musimy liczyć się też z tym, że jest on już w dużo gorszej kondycji niż nowy egzemplarz. Częstym problemem jest korozja haka. Innym jest to, że część haków mogła mieć już nie jedną przygodę, a my nie znamy jego historii. Tymczasem hak, który raz przeszedł np. poważny wypadek, nigdy nie będzie miał takich samych właściwości co nowy egzemplarz.

Wszystko to sprawia, że przy zakupie używanego haka holowniczego, przypominają się znane słowa o kupowaniu kota w worku. Wciąż jednak używane haki holownicze mają swoich amatorów – głównie dzięki ich niższej cenie.

Używany hak holowniczy - Rejestracja

Jeśli chodzi o używany hak holowniczy, rejestracja krok po kroku generalnie przebiega w ten sam sposób co rejestracja nowego egzemplarza. Po założeniu haka udajemy się na przeprowadzenie badania technicznego w Stacji Kontroli Pojazdów. Następnie, po otrzymaniu odpowiedniego zaświadczenia, należy udać się do wydziału komunikacji z zaświadczeniem, dowodem rejestracyjnym, kartą pojazdu i dowodem osobistym.

Jeśli chcemy zarejestrować używany hak holowniczy, przepisy zabraniają rejestracji egzemplarzy, które nie posiadają homologacji europejskiej czy tabliczki znamionowej. Brak tabliczki znamionowej jest bardzo częstym problemem w przypadku haków pochodzących z aukcji internetowych. Dlatego, podczas zakupu haka holowniczego przez Internet należy się bezwzględnie upewnić czy oglądany egzemplarz posiada tabliczkę znamionową oraz odpowiednie oznaczenia. Jeżeli nie spełnimy wszystkich wymogów dotyczących rejestracji, wbicie haka w dowód nie będzie możliwe.

Używany hak holowniczy – Wady i zalety

Używane haki holownicze należą do popularnych produktów. Kierowcy kupują je, aby zaoszczędzić na zakupie nowego haka i jest to niewątpliwie ich główna zaleta. Ale jak widać, takie rozwiązanie ma również swoje wady.

 1. Po pierwsze - hak jest często kiepskiej jakości, co oznacza, że może być on nawet niebezpieczny, a każdy rozsądny człowiek wie, że bezpieczeństwo nie należy do tych dziedzin życia, na których można oszczędzać.
 2. Po drugie - zamontowanie używanego haka, może skończyć się odmową jego legalizacji. Możliwe więc, że decyzja o zakupie używanego haka może skończyć się tym, że wydamy na niego pieniądze, a na końcu i tak okaże się on bezużyteczny, i będziemy musieli zainwestować w kolejny egzemplarz.

Nowe haki holownicze nie sprawiają takich niespodzianek. Być może ich cena może być na początku zaporowa, jednak zdecydowanie jest to opłacalny zakup, który z łatwością pozwoli nam ominąć późniejsze problemy - zarówno te, które mogą pojawić się w czasie eksploatacji haka, jak i takie, które będą mogły zaskoczyć nas podczas wizyty w Wydziale Komunikacji.


Firma Falveo jest wieloletnim dystrybutorem haków holowniczych. Posiadamy w swojej ofercie haki renomowanych producentów takich jak: CTD, HAK-POL BIZUB czy HAK-POL IMIOŁA. Oprócz tego Nasza firma współpracuje również z producentami haków holowniczych specjalizujących się przede wszystkim w hakach półautomatycznych i automatycznych - STEINHOF i AUTO-HAK SŁUPSK. Mamy na swoim koncie również wiele profesjonalnie wykonanych montaży haków w bardzo wielu różnych modelach samochodów. Korzystając z naszej oferty macie Państwo gwarancję otrzymania najwyższej jakości towaru, posiadającego europejską homologację i wszystkie niezbędne dokumenty.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl