wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Poradniki » Jaki hak holowniczy kupić do naszego samochodu? Jaki wybrać i czym się kierować?
Kategorie
Producenci
Kontakt firmy

Jaki hak holowniczy kupić do naszego samochodu? Jaki wybrać i czym się kierować?

Data dodania: 22-03-2018

Nie trzeba chyba tłumaczyć jak bardzo przydatny w samochodzie jest hak holowniczy. Na pewno potrafią docenić go ci, którzy mieli już do czynienia z remontem, zmianą mebli, pracą na działce czy w ogrodzie. Jego przydatność jest nieoceniona w wielu sytuacjach, często nagłych i nieoczekiwanych. Zatem hak i przyczepka to niezastąpione rozwiązanie nie tylko dla osób zawodowo zajmujących się pracami remontowymi, ale także dla każdego samodzielnego człowieka. Dlatego warto pomyśleć o jego zakupie.Jaki hak holowniczy kupić?

Przed wyborem haka holowniczego warto zdobyć nieco informacji na jego temat.

  1. Po pierwsze trzeba wiedzieć, że hak dobiera się w oparciu o takie parametry samochodu, jak jego marka, model, wersja nadwozia czy rok produkcji. Jeżeli w ten sposób dobierzemy hak, ułatwi to montaż, bo będzie można na przykład wykorzystać otwory fabryczne w pojeździe.
  2. Po drugie, zastanawiając się nad tym jaki wybrać hak holowniczy, trzeba przede wszystkim upewnić się, czy posiada europejską homologację haka holowniczego (oznaczenie "E20" lub "e20"), bo tylko wtedy będzie można poruszać się pojazdem z zamontowanym hakiem po krajach Unii Europejskiej.
  3. Po trzecie, myśląc, jaki hak holowniczy kupić, kierujemy się ceną i wybieramy najtańsze, co nie zawsze jest dobre. Najlepiej nie kierować się kosztem, ale potwierdzoną jakością towaru.

I tak jedną z podstawowych cech, którą powinien posiadać dobry hak jest możliwość demontażu kuli. W tańszych modelach kula posiada mocowania śrubowe. To rozwiązanie jest bardzo wytrzymałe i jednocześnie komfortowe. Można jednak zdecydować się na hak z odpięciem automatycznym. W takim modelu kulę można zdjąć już w kilka sekund, jednak należy się liczyć z o wiele większą ceną takiego haka.

Jaki wybrać hak holowniczy?

Decydując się na zakup haka, na pewno warto też wziąć pod uwagę takie parametry, jak np. maksymalny uciąg oraz maksymalny nacisk pionowy. Łatwo się domyślić, że im te parametry są wyższe, tym przyczepa może mieć wyższą dopuszczalną masę całkowitą. Zaś wysoka wartość maksymalnego nacisku pionowego na kulę haka zezwoli również na zamontowanie bagażnika rowerowego na hak.

Bardzo ważny jest też materiał, z którego hak został wykonany. Najlepsza jest stal ocynkowana ze względu na wysoką odporność na rdzę.

W zestawie montażowym nie powinno zabraknąć wiązki elektrycznej z gniazdem oraz - w nowszych wersjach samochodów - dodatkowego modułu elektronicznego. Zapewni on prawidłową synergię z pojazdami wyposażonymi w elektroniczny system sterowania oświetleniem i systemem kontroli jazdy.

No i najważniejsze to tabliczka znamionowa z homologacją haka, bez której nie mamy szans na pozytywne przejście przeglądu w stacji diagnostycznej, a tym samym na zarejestrowanie go w urzędzie komunikacyjnym.

Gdzie kupić hak holowniczy?

Wiemy już, co brać pod uwagę wybierając hak do swojego samochodu. Teraz trzeba zastanowić się, gdzie kupić hak holowniczy. Przede wszystkim powinien być to hak uznanej marki i z pewnego źródła.

Firma Falveo jest wieloletnim dystrybutorem haków holowniczych. Posiadamy w swojej ofercie haki renomowanych producentów takich jak: CTD, HAK-POL BIZUB czy HAK-POL IMIOŁA. Oprócz tego Nasza firma współpracuje również z producentami haków holowniczych specjalizujących się przede wszystkim w hakach półautomatycznych i automatycznych - STEINHOF i AUTO-HAK SŁUPSK. Mamy na swoim koncie również wiele profesjonalnie wykonanych montaży haków w bardzo wielu różnych modelach samochodów. Korzystając z naszej oferty macie Państwo gwarancję otrzymania najwyższej jakości towaru, posiadającego europejską homologację i wszystkie niezbędne dokumenty.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu