HAKI HOLOWNICZE

- DOSTAWA W 24H
PolskiAngielski
wyszukiwanie zaawansowane
» » Hak holowniczy w Niemczech – demontować czy zostawiać? Przepisy za granicą

Kategorie

Producenci

Kontakt firmy

 • Falveo Mariusz Kochanik
  ul. Świątnicka 5
  32-031 Mogilany
  NIP: 944-217-45-46
 • E-mail:sklep@falveo.pl
 • TelefonSKLEP 790-303-550 (Mariusz)
 • Godziny działania sklepuPoniedziałek - Piątek: 9:00 - 17:00
  Sobota: 9:00 - 14:00
  Niedziela - nieczynne

  (Odbiór osobisty w Mogilanach po wcześniejszym kontakcie telefonicznym)

Hak holowniczy w Niemczech – demontować czy zostawiać? Przepisy za granicą

Data dodania: 27-02-2018

Należy pamiętać, że przepisy dotyczące haków holowniczych mogą się różnić w poszczególnych państwach. Hak holowniczy w Niemczech i innych krajach może być przykręcony tylko w konkretnych sytuacjach, które określają nowe przepisy. W takim razie kiedy i gdzie należy demontować hak holowniczy?Posiadanie haka holowniczego w samochodzie jest bardzo praktyczną rzeczą. Są jednak kraje, w których jego posiadanie, może być przeszkodą i kosztować nas mandat (a w najgorszym wypadku - nawet zdecydowanie więcej). Warto wiedzieć o tym, jeśli wybieramy się w najbliższym czasie poza granice naszego kraju. Na forach internetowych dotyczących motoryzacji, wiele osób zadaje pytania dotyczące tego, czy przed wyjazdem do innych krajów, trzeba zdemontować hak w naszym samochodzie. Szczególnie dużo osób zastanawia się czy można posiadać pusty hak holowniczy w Niemczech? Warto rozwiązać ten problem raz na zawsze.

Hak holowniczy w Niemczech i innych krajach UE

Jeśli chodzi o hak holowniczy w Niemczech przepisy dla wielu są mgliste, dlatego najlepiej zdemontować kulę haka przed wjazdem do tego kraju. Nawet jeśli nie spotkają nas za to żadne sankcje w rodzaju mandatu, w momencie kiedy nasz samochód będzie uczestniczył w wypadku i hak wywoła szkody, zostaniemy obciążeni kosztami za zniszczenia - nawet jeśli to nie my jesteśmy sprawcami zdarzenia (o pokrycie przez nas kosztów, wnioskuje w takim wypadku firma ubezpieczeniowa). Podobnie sytuacja wygląda w Austrii, Czechach, Słowacji czy we Francji. Problemów z posiadaniem haka holowniczego, nie będziemy za to mieć w Holandii.

Hak holowniczy – Przepisy za granicą

Warto wiedzieć, że po stronie kierowców stoi Konwencja Wiedeńska, w której zapisane jest, że samochody mogą poruszać się po innych krajach, które ją podpisały, z takim wyposażeniem, jakie jest legalne i dopuszczalne w kraju, w którym samochód zarejestrowano. Oznacza to, że jeśli dostaniemy w innym kraju mandat za posiadanie haka holowniczego, możemy się od niego odwołać. Nie jest to jednak zbyt prosta i przyjemna czynność. Dlatego najlepszą radą wydaje się, mimo wszystko, zdemontowanie kuli haka przed przekroczeniem granicy. Na pewno jest to mniej stresujące rozwiązanie niż liczenie na przychylność funkcjonariusza niemieckiej policji czy planowanie odwołania od mandatu.

Wyjazdy zagraniczne, a wybór haka holowniczego

To wszystko sprawia, że zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla użytkownika samochodu jest posiadanie haka holowniczego, który można łatwo zdemontować i zamontować z powrotem. Taką łatwą do zdemontowania konstrukcją jest hak holowniczy wypinany poziomo lub pionowo. To, jaki hak holowniczy kupić do naszego samochodu może zależeć również od tego jaki cel podróży obieramy najczęściej – jeżeli będą to wyjazdy głównie zagraniczne to warto zastanowić się nad montażem haka holowniczego typu automat lub ewentualnie z odkręcaną kulą ponieważ jedna i druga opcja nie przysparza wielu problemów przy demontażu. Odpowiedni wybór haka holowniczego uchroni nas dzięki temu przed pokrywaniem szkód w razie nieoczekiwanego wypadku. Podróż samochodem za granicami naszego kraju może być czymś stresującym samym w sobie, dlatego lepiej jest unikać niepotrzebnych dodatkowych stresów, tym bardziej, że znalezienie informacji na ten temat, niekoniecznie musi być prostym zadaniem.

Demontować czy zostawiać?

Na pytanie zadane w tytule czy lepiej jest hak holowniczy demontować czy może zostawić, zdecydowanie odpowiadamy żeby go demontować. Dużo bardziej prawdopodobna wydaje się bowiem sytuacja, w której problemy spotkają nas dlatego, że posiadamy hak holowniczy niż taka, w której kłopoty mogą być wywołane właśnie przez jego brak.


Firma Falveo jest wieloletnim dystrybutorem haków holowniczych. Posiadamy w swojej ofercie haki renomowanych producentów takich jak: CTD, HAK-POL BIZUB czy HAK-POL IMIOŁA. Oprócz tego Nasza firma współpracuje również z producentami haków holowniczych specjalizujących się przede wszystkim w hakach półautomatycznych i automatycznych - STEINHOF i AUTO-HAK SŁUPSK. Mamy na swoim koncie również wiele profesjonalnie wykonanych montaży haków w bardzo wielu różnych modelach samochodów. Korzystając z naszej oferty macie Państwo gwarancję otrzymania najwyższej jakości towaru, posiadającego europejską homologację i wszystkie niezbędne dokumenty.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl