wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Hak holowniczy odkręcany, elektryczny czy automatyczny? Który wybrać?3

Kategorie

Producenci

Kontakt firmy

 • Falveo Mariusz Kochanik
  ul. Świątnicka 5
  32-031 Mogilany
  NIP: 944-217-45-46
 • E-mail:sklep@falveo.pl
 • TelefonSKLEP 790-303-550 (Mariusz)
  MONTAŻ 505-405-622 (Kamil)
 • Godziny działania sklepuPoniedziałek - Piątek: 8:00 - 17:00
  Sobota: 9:00 - 14:00
  Niedziela - nieczynne

  (Odbiór osobisty w Mogilanach po wcześniejszym kontakcie telefonicznym)

Hak holowniczy odkręcany, elektryczny czy automatyczny? Który wybrać?

Data dodania: 09-01-2018
Kula do haka holowniczego może być montowana na kilka sposobów.  Istnieją trzy warianty: hak holowniczy odkręcany, hak holowniczy elektryczny oraz hak holowniczy automatyczny. Przedstawiamy zalety i wady poszczególnych rozwiązań i doradzamy na który hak zdecydować się w konkretnej sytuacji.


Kula do haka holowniczego może być montowana na kilka sposobów.  Istnieją trzy warianty:
 • hak holowniczy odkręcany na dwie śruby (najczęściej m12 lub m16)
 • hak holowniczy automatyczny
 • hak holowniczy elektryczny

Hak odkręcany na śruby jest najczęstszym i najtańszym rozwiązaniem. Jest to praktycznie jedyna wersja produkowana u nas w Polsce. Pozostałe dwa warianty sprowadzane są z zagranicy i dołączane do Polskich konstrukcji. Stąd ceny haków np automatycznym lub elektrycznym są kilkukrotnie wyższe.

Hak automatyczny jest to wersja szybkodemontowalna czyli taka, która nie wymaga od posiadacza haka żadnych narzędzi. Jest to bardzo wygodny sposób demontażu ("na wajchę"). Hak może być zabezpieczony również kluczykiem - dodatkowa opłata.
Trzecim wariantem są haki elektryczne, hak chowany jest po włączeniu przycisku, praktycznie zupełnie niewidoczny patrząc z tyłu samochodu. Wadą takiego rozwiązania są usterki elektryczne, które są najczęściej nienaprawialne. 

Firma Falveo jest wieloletnim dystrybutorem haków holowniczych. Posiadamy w swojej ofercie haki renomowanych producentów takich jak: CTD, HAK-POL BIZUB czy HAK-POL IMIOŁA. Oprócz tego Nasza firma współpracuje również z producentami haków holowniczych specjalizujących się przede wszystkim w hakach półautomatycznych i automatycznych - STEINHOF i AUTO-HAK SŁUPSK. Mamy na swoim koncie również wiele profesjonalnie wykonanych montaży haków w bardzo wielu różnych modelach samochodów. Korzystając z naszej oferty macie Państwo gwarancję otrzymania najwyższej jakości towaru, posiadającego europejską homologację i wszystkie niezbędne dokumenty.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl