HAKI HOLOWNICZE

- DOSTAWA W 24H
PolskiAngielski
wyszukiwanie zaawansowane
» » Kupiłeś hak holowniczy bez homologacji? Dowiedz się jak postępować

Kategorie

Producenci

Kontakt firmy

 • Falveo Mariusz Kochanik
  ul. Świątnicka 5
  32-031 Mogilany
  NIP: 944-217-45-46
 • E-mail:sklep@falveo.pl
 • TelefonSKLEP 790-303-550 (Mariusz)
 • Godziny działania sklepuPoniedziałek - Piątek: 9:00 - 17:00
  Sobota: 9:00 - 14:00
  Niedziela - nieczynne

  (Odbiór osobisty w Mogilanach po wcześniejszym kontakcie telefonicznym)

Kupiłeś hak holowniczy bez homologacji? Dowiedz się jak postępować

Data dodania: 13-03-2018
Kupiłeś hak holowniczy bez homologacji i nie wiesz co teraz zrobić? Nie ma sensu w takiej sytuacji ryzykować, ponieważ możesz się narazić na problemy z wydaniem zaświadczenia do rejestracji haka. Doradzamy co w takim przypadku zrobić i czym się kierować żeby uniknąć takich problemów.


Czasy w których można było kupić haki bez homologacji już najczęściej są historią. Każdy producent w Polsce posiada już homologację na haki holownicze. Jeśli tylko jest to nowy hak, nie mamy czym się przejmować, raczej na pewno ma homologację. Według dyrektywy unijnej producenci w Polsce musieli dostosować swoje produkty do oznaczenia swoich wyrobów odpowiednimi atestami. Polskie haki posiadają homologację e20 lub E20. Obie te homologację są ważne. 

Jeśli jednak zakupiłeś hak bez homologacji, po prostu go zwróć z powrotem do sprzedawcy. Nie ma sensu ryzykować, możesz się bowiem narazić na sytuację w której diagnosta na przeglądzie odmówi wydania zaświadczenia do rejestracji haka.

Jeśli nie wiesz czy hak posiada homologację, trzeba ją odczytać z tabliczki znamionowej, która jest przymocowana do podstawki pod gniazdo.

Numery homologacyjne powinny się zaczynać od liter i cyfr: e20*94/......  lub   E20-55R-01..... .

Firma Falveo jest wieloletnim dystrybutorem haków holowniczych. Posiadamy w swojej ofercie haki renomowanych producentów takich jak: CTD, HAK-POL BIZUB czy HAK-POL IMIOŁA. Oprócz tego Nasza firma współpracuje również z producentami haków holowniczych specjalizujących się przede wszystkim w hakach półautomatycznych i automatycznych - STEINHOF i AUTO-HAK SŁUPSK. Mamy na swoim koncie również wiele profesjonalnie wykonanych montaży haków w bardzo wielu różnych modelach samochodów. Korzystając z naszej oferty macie Państwo gwarancję otrzymania najwyższej jakości towaru, posiadającego europejską homologację i wszystkie niezbędne dokumenty.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl