HAKI HOLOWNICZE

- DOSTAWA W 24H
PolskiAngielski
wyszukiwanie zaawansowane
» » Hak holowniczy i wiązka z modułem czy bez niego? Które rozwiązanie wybrać?

Kategorie

Producenci

Kontakt firmy

 • Falveo Mariusz Kochanik
  ul. Świątnicka 5
  32-031 Mogilany
  NIP: 944-217-45-46
 • E-mail:sklep@falveo.pl
 • TelefonSKLEP 790-303-550 (Mariusz)
 • Godziny działania sklepuPoniedziałek - Piątek: 9:00 - 17:00
  Sobota: 9:00 - 14:00
  Niedziela - nieczynne

  (Odbiór osobisty w Mogilanach po wcześniejszym kontakcie telefonicznym)

Hak holowniczy i wiązka z modułem czy bez niego? Które rozwiązanie wybrać?

Data dodania: 06-03-2018
W niektórych modelach samochodów hak holowniczy z modułem jest konieczny aby odciążyć układ elektryczny pojazdu. Warto w takim razie zastanowić się czy potrzebujemy hak holowniczy z modułem czy bez. W niniejszym artykule postaramy się przedstawić najlepsze rozwiązania.


Podstawowa elektryka haka holowniczego to wiązka z gniazdem. Najczęściej w samochodach do 2003r. można było zamontować zwykłą wiązkę elektryczną. Niektórzy producenci samochodów jednak już wcześniej stosowali zaawansowaną elektrykę w samochodzie typu CAN-BUS. Jest to w pewnym sensie system operacyjny w samochodzie. Może on różnie reagować na podłączenie dodatkowej elektryki z zewnątrz czyli przyczepy. Ingerowanie w elektrykę w takim samochodzie jest niebezpiecznie, w rzadkich sytuacjach może doprowadzić nawet do awarii elektryki, a dokładnie komputera w samochodzie. Najczęściej komputer sygnalizuje błędy albo reaguje na dodatkowy pobór prądu spadkiem napięcia na przykład na żarówkach (miganie) lub poprzez ich zupełne odłączenie.

Aby odciążyć instalację elektryczną w samochodzie należy zastosować moduł elektryczny. Z powodzeniem sprawia, że komputer w samochodzie nie wie co dzieje się z tyłu samochodu. Moduł działa na zasadzie przekaźników elektrycznych.

Jest to trudny temat, najczęściej w katalogach producentów haków napisane jest czy dany model samochodu wymaga moduł elektryczny czy też nie.

Samemu również możemy sprawdzić czy musimy zastosować moduł, wystarczy, że dwie z poniższych opcji są prawdziwe odnośnie naszego samochodu:

 • samochód posiada system operacyjny CAN-BUS,
 • samochód posiada czujniki parkowania,
 • samochód posiada kontrolę przepalonych żarówek Check-Control (wystarczy wykręcić żarówkę i sprawdzić czy pojawi się jakaś sygnalizacja na wyświetlaczu komputera w postaci np. żółtej żarówki lub informacji pisemnej.

Firma Falveo jest wieloletnim dystrybutorem haków holowniczych. Posiadamy w swojej ofercie haki renomowanych producentów takich jak: CTD, HAK-POL BIZUB czy HAK-POL IMIOŁA. Oprócz tego Nasza firma współpracuje również z producentami haków holowniczych specjalizujących się przede wszystkim w hakach półautomatycznych i automatycznych - STEINHOF i AUTO-HAK SŁUPSK. Mamy na swoim koncie również wiele profesjonalnie wykonanych montaży haków w bardzo wielu różnych modelach samochodów. Korzystając z naszej oferty macie Państwo gwarancję otrzymania najwyższej jakości towaru, posiadającego europejską homologację i wszystkie niezbędne dokumenty.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl